logo

24 Ekim 2013

Başkan Albayrak Ak Parti Çaykara Belediye Başkan Aday Adayı

Ak Parti’de Çaykara Belediye Başkan Aday adaylığında resmi müracaatlar devam ediyor. Daha önce aday adaylığını açıklayan Hanefi Tok’un ardından bu gün de Taşkıran Belediye Başkanı Refik Albayrak resmen müracaat etti.

FRefik Albayrak’ın Çaykara Ak Parti İlçe Başkanlığına verdiği müracaat dilekçesi İlçe Başkanı Temel Şimşek tarafından alınarak adaylık sürecinin hayırlı olması dileğinde bulundu. Bilindiği gibi Refik Albayrak 1999 yılında Taşkıran Belediye Başkanı oldu. Üç dönemdir belediye başkanı olan Refik Albayrak Taşkıran’ın ilk ve son belediye başkanı oldu. Albayrak son iki dönemde Ak Parti Taşkıran Belediye başkanı olarak seçildi ve halen bu görevi yürütüyor.

Ayrıca önümüzdeki günlerde Ak Partiden aday adayı başvurularının devam edeceği ifade ediliyor.

Refik Albayrak Kimdir ?

1963 yılında Çaykara Taşkıran’da doğdu. İlköğrenimimi köyünde orta öğrenimini Trabzon ve Çaykara İmam Hatip Liselerinde tamamladı. 1984 yılında girdiği Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü 1988’de bitirdi.  1989’da Erzurum’un Tortum ilçesi Esendurak Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni olarak göreve başladı. 1994’te Narman ilçesi Şekerli İlköğretim Okulu müdürlüğüne, 1996’da Taşkıran Mustafa Özer İlköğretim Okulu müdürlüğüne atandı. 1999 seçimlerinde aday olduğu Taşkıran Belediye başkanlığını kazanarak yeni teşkilatlanan Taşkıran’ın ilk belediye başkanı oldu halen bu görevine devam ediyor. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Fotoğraflara tıklayarak diğer fotoğrafa geçiniz.

refik aday refik albayrak aday refik refi refik. refik_albayrak_müracaat_caykaragazetesi Taşkıran Belediye Başkanı Refik Albayrak_caykaragazetesi

 

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ